Brošüürid
Kataloogid
Kui sul on ettevõte siis ilmselgelt soovid oma tooteid või teenuseid klientidele ka pakkuda. Kuigi tänapäeval on üha populaarsem valik seda teha internetis, siis seda harukordsem ning mõjuvam on sinu turundus trükitud kujul. Eriti, kui sellesse ettevõtmisse valada piisav hool ja vaev ning valmistada midagi kaunist ning pilkupüüdvat. Vahel tunneb ka klient naudingut sellest, et ennast vilkuvate ekraanide maailmast välja lülitada ning võtta hetk lugeda-vaadata midagi analoogset.
Enamasti trükitakse kataloogid ja brošüürid (broshüürid) kvaliteetsele kaetud poolläikivale „silk“ paberile. Või läikivale „gloss“ paberile. Samas veidi käsitööhõngu ning miks mitte ka ökoloogilisemalt vastutustundlikku muljet jätab katmata paber. See tundub ka vähem kommertslik kuid värvilised pildid näevad kaetud paberitele trükituna siiski ilusamad ja erksamad välja.
Köitmisvõimalustest üks levinumaid on klamberköide. See on üsna lihtne ning soodne meetod õhemate brošüüride ning kataloogide köitmiseks. Seda saab teha lisaks tavaliselt klambrile ka aasklambritega, mis teevad registraatorite/mappide vahele kinnitamise lihtsamaks (ei pea trükisele endale augurauaga auke sisse tegema). Kaaned võivad olla samal paberil, nagu sisugi. Või siis valida kaane jaoks mõni veidi paksem paber ning miks mitte see ka lamineerida, et tulemus saaks ilusam ning stiilsem. Klamberköite lehekülgede arv peaks alati jaguma neljaga.
Liimköide sobib hästi veidi paksemate trükiste köitmiseks. Kaaned on liimköitel reeglina alati paksemast paberist (või ka lausa kartongist). Selline köitmisviis annab tulemuseks kindlasti palju elegantsema tulemuse.
Kammköide ehk wire-o on köitmisviis, kus üksikud lehed ühest servast augustatakse ning traadiga köidetakse. Kaaned on tihti samuti paksemad ning kasutatakse ka (läbipaistvat) plastikut.