Voldikud

Voldik (buklett) on flaieri-laadne trükis, mis on tänu mitmele leheküljele kannab endas palju suuremat infohulka ning seda on väga lihtne liikuvale inimesele oma kõige olulisema reklaamsõnumiga pihku pista. Või miks mitte väikesele reklaamstendile see välja panna oma kontoris, messiboksis või kaupluses.

Voldik võib olla lihtne, ühe korra volditud nelja leheküljega materjal ehk V-voldik (näeb välja nagu täht „V“).

Kui infot aga kompaktsesse voldikusse on soovi rohkem lisada, siis võib näiteks ühe lehekülje lisada. Kui see kuueleheküljeline voldik voltida niiviisi, et üks leht teiste sisse läheb, siis meenutab see „G“-tähte ning tegemist G-voldikuga. Kui aga kumbgi äärmine leht pöörab ise küljele, näeb see välja nagu „Z“-täht ning tegemist Z-voldikuga.

Voltimisskeeme on väga mitme­suguseid. Näiteks saab Z-voldiku veel omakorda pooleks voltida ning olemas on ka akenvolt, kus kaks äärmist lehte keskele otsapidi kokku keeratakse. Ning siis edasi uuesti pooleks. Sellises voldikus on juba kaheksa lehekülge.

Tähele tasub panna, et sissepoole volditavad lehed peaksid olema välimistest lehtedest 2-3 mm lühemad.

Kui sa ei tea, kuidas oma soovi päris täpselt meile selgitada, siis võta leht paberit ja filmi või pildista, kuidas sa seda kokku voldid ning saada koos päringuga meile!

Populaarsed lahendused

V-voldik

G-voldik

Z-voldik

Z-voldik ja pooleks

Akenvoldik

Stantsitud erikujuline voldik